Elmalı’da son 32’ye kalanlar

Antalya 665. Tarihi Elmalı (Yeşilyayla) Yağlı Güreşleri’nde pazar gününe kalan son 32 başpehlivan belli oldu.

1. İsmail Balaban
2. Orhan Okulu
3. Recep Kara
4. Ali Gürbüz
5. Fatih Atlı
6. Mehmet Yeşil Yeşil
7. Ekrem yavuz
8. İsmail Koç
9. Şaban Yılmaz
10. Serhat Gökmen
11. Mustafa Batu
12. Şükrü Kazan
13. Abdullah Güngör
14. Ali Rıza Kaya
15. Hüseyin Gümüşalan
16. Ünal Karaman
17. Kürşat Şevki Korkmaz
18. Faruk Akkoyun
19. Süleyman Aykırı
20. Hakkı Aygün
21. Şahali Kurt
22. Salih Erinç
23. Kaan Kaya
24. Hasan Zeybek
25. Gökhan Arıcı
26. Mustafa Kemal Karaboğa
27. Ramazan Bircan
28. Arif Akın
29. Emre Erkal
30. Enver Erişti
31. Hasan Tuna
32. Hüseyin Demir

Favorilerin devam ettiği bir Elmalı güreşlerinde er meydanında kıran kırana güreşler devam ediyor.

Başpehlivanlıkta 2. Tur eşleşmeleri:

Mecit Yıldırım – Faruk Akkoyun
Serhat Balcı – Recep Kara
Süleyman Aykırı – Okan Acar
Ahmet Selbest – Kaan Kaya
Mehmet Yeşil Yeşil – Ali Gökçen

Diğer başpehlivanlar son 32 rakamının bulunması için tur atladı ve pazar gününe kaldı.

Başpehlivanlıkta 1. Tur eşleşmeleri:
1. Ali Gökçen
2. Mahmut Kabakçı
3. Fatih Koyuncu
4. Hüseyin Demir
5. Nedim Gürel
6. Mustafa Batu
7. Orhan Okulu
8. İsmail Erkan
9. Onur Balcı
10. Ramazan Bircan
11. Mehmet Yeşil Yeşil
12. Savaş Yıldırım
13. Murat Gençtürk
14. İsmail Koç
15. Fatih Atlı
16. Serkan Serttürk
17. Cengiz Zengin
18. Enver Erişti
19. Hakan Çalışır
20. Gökhan Arıcı
21. Osman Özgün
22. Şükrü Kazan
23. Kadir Ergin
24. Faruk Akkoyun
25. Ahmet Selbest
26. Yüksel Kalay
27. Recep Kara
28. Nuri Zengin
29. Hüseyin Şahinal
30. Şahali Kurt
31. Serhat Balcı
32. Fatih Bakır
33. Süleyman Aykırı
34. Ali Yanatma
35. Nadir Takı
36. Kürşat Korkmaz
37. Hamza Köseoğlu
38. Hasan Cengiz
39. İsmail Balaban
40. Sermest Bulut
41. Salih Erinç
42. Salih Dorum
43. Erkan Ertan
44. Kaan Kaya
45. İbrahim Çoraman
46. Hasan Tuna
47. İbrahim Katkıcı
48. Serhat Gökmen
49. Şaban Yılmaz
50. Ahmet Kavakçı
51. Mecit Yıldırım
52. Hüseyin İyican
53. Murat Aydoğdu
54. Ünal Karaman
55. Ali Rıza Kaya
56. Ramazan Yarar
57. Hakkı Aygün
58. Fatih Çakıroğlu
59. Ali Gürbüz
60. İsmail Güzel
61. Turan Balaban
62. Emre Erkal
63. Rıza Yıldırım
64. Hüseyin Gümüşalan
65. Faik Sezgin
66. Arif Akın
67. Okan Acar
68. Semih Turgut
69. Abdullah Güngör
70. Güngör Ekin
71. Onur Şenel
72. Hasan Zeybek
73. Mustafa Kemal Karaboğa
74. Reşat Turgut
75. Ekrem Yavuz
76. Ali Altun

ELMALI GÜREŞLERİNDE SON 10 YILIN BAŞPEHLİVAN İKİNCİLERİ !

2007 – Recep KARA, Sermest BULUT
2008 – Şaban YILMAZ, Osman AYNUR
2009 – Sermest BULUT, Mehmet YEŞİL YEŞİL
2010 – Recep KARA, Osman AYNUR
2011 – Osman AYNUR, Ali GÜRBÜZ
2012 – Osman AYNUR, Ali Gürbüz
2013 – Mehmet Yeşil YEŞİL, Orhan OKULU
2014 – Mehmet Yeşil YEŞİL, Orhan OKULU
2015 – İsmail BALABAN, Orhan OKULU
2016 – Şaban YILMAZ, Orhan OKULU’ya, mağlup oldular.

Elmalı’da son 10 yılda, Osman Aynur ve Mehmet YEŞİL YEŞİL ikişer kez finalde ikincilik elde ettiler. Mehmet YEŞİL YEŞİL üç kez, Osman AYNUR ve Orhan OKULU 4’er kez finalde güreşmeyi başardılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.