16.Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri – CANLI YAYIN İZLE

CANLI TV YAYINI ve detaylı güreş istatistikleri için özel hazırladığımız web sitesine tıklayınız: https://helvaci.guresleri.cyou

Helvacı’da bu yıl 16. kez gerçekleştirilecek organizasyonda Türkiye’nin dört bir yanından gelecek 600 pehlivan er meydanına inerek kispet giyecek. 22 Mayıs 2022 Pazar günü Helvacı Futbol Sahasında gerçekleştirilecek yağlı güreşler saat 10.00’da başlayacak.  

Aliağa Belediyesi tarafından organize edilen ‘16. Geleneksel Helvacı Er Meydanı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 53 başpehlivan, 60 başaltı ve 60 büyük orta pehlivan şampiyonluk için kıyasıya mücadele edecek.

Türkiye’nin önde gelen pehlivanlarının yer alacağı güreş şöleninde, 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı Ali Gürbüz ve finaldeki rakibi İsmail Koç’un yanı sıra; İsmail Balaban, Orhan Okulu, Recep Kara, Şaban Yılmaz, Mehmet Yeşil Yeşil, Fatih Atlı gibi isimler yer alacak.

İzleyenlere büyük bir heyecan yaşatacak müsabakalar; Minik 1, Minik 2, Teşvik 1, Teşvik 2, Tozkoparan, Ayak, Deste Küçük, Deste Büyük, Küçük Orta Küçük, Küçük Orta Büyük ve Büyük Orta kategorilerinden oluşacak.