2.Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Yağlı Güreşleri

Çanakkale Bayramiç Belediyesi’nin organize ettiği 2. Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü olan Bayramiç Belediyesi, ülkenin birbirinden değerli başpehlivanlarını ağırlayacak.

Taşıyıcılar Kooperatifi önünde bulunan güreş alanında yapılacak organizasyona Kırkpınar Başpehlivanı Cengizhan Şimşek’in yanı sıra geçen yılın Bayramiç Başpehlivanı İsmail Koç ile Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Orhan Okulu, Tanju Gemici, Osman Aynur, Fatih Atlı, Serhat Gökmen, Hüseyin Gümüşalan, Faruk Akkoyun, Gökhan Arıcı, Mustafa Arslan, Nedim Gürel, Ertuğrul Dağdeviren, Kaan Kaya, Hasan Zeybek, Hasan Cengiz, Ramazan Bircan, İsmail Erkan, Sermest Bulut, Ali İhsan Batmaz, Mustafa Kemal Karaboğa, Serkan Serttürk, Mustafa Taş, Mustafa Batu, Turan Balaban, Yusuf Can Zeybek, İbrahim Çoraman, Şahali Kurt, Menderes Saltık, Süleyman Başar ve Salih Dorum katılacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Ata sporumuz olan yağlı pehlivan güreşleri bizim için büyük anlam taşıyor. İlçemizde geleneksel hale getirme yolunda ilerliyoruz. İlçemiz gençlerini bu konuda destekliyor ve başarılarıyla gurur duyuyoruz. Önümüzdeki günlerde yapacağımız organizasyon için gerekli çalışmaları tamamladık. Bu süreçte desteklerini bizden esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum ve güreşlere tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Çanakkale Bayramiç Belediyesi’nin organize ettiği 2. Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü Saat: 10:00’da Taşıyıcılar Kooperatifi Güreş Alanı’nda başlayacak. Güreşler başpehlivanlık finali bitimine kadar devam edecektir.