Yörük Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri

Manisa Turgutlu Belediyesi’nin organize ettiği Yörük Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri 8 Ekim 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir.

Manisa’da Turgutlu Belediyesi, Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri’nde Türkiye’nin dört bir yanından gelecek yaklaşık 400 pehlivan güreş severlere heyecan dolu anlar yaşatacak.

Turgutlu Belediyesi Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri’nde Türkiye’nin ünlü başpehlivanları Ali Gürbüz, Cengizhan Şimşek, İsmail Balaban, İsmail Koç, Orhan Okulu, Recep Kara ve Turgutlu’nun evladı Menderes Saltık başta olmak üzere 20 başpehlivan er meydanında kol bağlayacak.

Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri’nde çok güzel müsabakalara ev sahipliği yapılacağını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Ata sporlarımızı ve geleneklerimizi Turgutlu’muzda yaşatmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz yağlı pehlivan güreşlerimizi bu yıl ve bundan sonraki senelerde Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri olarak düzenleyeceğiz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da çok güzel müsabakalara ev sahipliği yapacağız. Tüm güreş severlerimizi 8 Ekim Cumartesi günü Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro’ya davet ediyorum” dedi.

Manisa Turgutlu Belediyesi’nin organize ettiği Yörük Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri 8 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 09:00’da Irlamaz Rekreasyo Alanı Amfiliyatro Yörük Mehmet Er Meydanı’nda başlayacak. Güreşler, başpehlivanlık finaliyle sona erecektir.