5. Arnavutköy Belediyesi Yağlı Güreşleri

Arnavutköy Belediyesi tarafından organize edilen Geleneksel 5. Arnavutköy Belediyesi Yağlı Güreş Şampiyonasına 300 pehlivan katıldı.
Arnavutköy Belediyesi Geleneksel 5. Yağlı Güreşlerine Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret DAYIOĞLU, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim BALTACI, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DAĞ, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albayı, Belediye Başkan Yardımcıları, Kırkpınar Efsane Ağası Seyfettin SELİM, Arnavutköy Güreş Ağası Selçuk ÖZTÜRK de katıldı.

Genç güreşçiler kategorisinde 1., 2. ve 3. olan sporcuların ödülleri Güreş Ağası Selçuk ÖZTÜRK tarafından takdim edildi.

Recep KARA, Orhan OKULU, Abdullah GÜNGÖR, Mehmet YEŞİL YEŞİL, Fatih ATLI, Osman AYNUR gibi isimler de şampiyonluk için mücadele veren pehlivanlar arasındaydı. Yarı final karşılaşmasında Abdullah GÜNGÖR, Orhan OKULU’yu, Mehmet YEŞİL YEŞİL ise Fatih ATLI’yı mağlup ederek isimlerini finale yazdırdılar.

Final karşılaşmasında yaklaşık iki saat süren mücadelenin ardından Abdullah GÜNGÖR, Mehmet YEŞİL YEŞİL’i mağlup ederek başpehlivan oldu.


Merhaba Yağlı Güreşseverler,

Başpehlivan, Baş, Başaltı, Büyük Orta,  Küçük Orta Büyük Boy, Küçük Orta Küçük Boy, Deste-3, Deste-2, Deste-1, Ayak, Tozkoparan, Teşvik-2, Teşvik-1, Minik-2, Minik-1 de mücadele eden tüm pehlivanlarımızla ilgili haberleri SİZDEN ALIYOR tüm Dünyaya yayınlıyoruz.

Bize haber göndermek ÇOK KOLAY:

WhatsApp Hattımıza Doğrudan Gönderebilirsiniz:  +905455641047

editor@yagligures.tv Eposta Adresine Gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.