656. Geleneksel Tarihi Domaniç Yağlı Güreşleri

656. Geleneksel Tarihi Domaniç Yağlı güreşleri Ebe Çamlığı Güreş Alanında yapıldı. Güreşlere Domaniç Kaymakamı Bünyamin KARALOĞLU, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet ERTÜRK, Tunçbilek Eski Belediye Başkanı Mutahhar TEMEL, Tavşanlı’dan Kıbrıs gazileri de katıldı.

Güreş müsabakaları sonucunda finalde Ankara’dan Vedat ERGİN ile Sakarya’dan Ümit BALTA güreşti. Vedat ERGİN Domaniç Başpehlivanlığını kazandı. Vedat ERGİN bu başarıyla kariyerinin son güreş müsabakasından başpehlivanlıkla veda etmiş oldu. Güreş sonrası dereceye giren pehlivanlara madalya ve kupa takdimi gerçekleşti. Vedat ERGİN, “Yolun sonuna geldik. 30 yıldır bu sahalardayız. Bu son güreşimdi. Allah burada birincilik nasip etti. Normalde 2004 yılında bırakmıştım ama sahalardan kopamadım. Burada daha öncede güreşmiştim ve birincilik almıştım. Kırkpınar’da 8 defa kürsü yaptım. Sağ salim güreşleri bitirdik.” dedi.

Ağalık seçimlerinde Bursa Kütahyalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Beyhan GÜNDÜZ 50 bin TL bağışta bulunarak Ağalık ihalesini aldı.


Merhaba Yağlı Güreşseverler,

Başpehlivan, Baş, Başaltı, Büyük Orta,  Küçük Orta Büyük Boy, Küçük Orta Küçük Boy, Deste-3, Deste-2, Deste-1, Ayak, Tozkoparan, Teşvik-2, Teşvik-1, Minik-2, Minik-1 de mücadele eden tüm pehlivanlarımızla ilgili haberleri SİZDEN ALIYOR tüm Dünyaya yayınlıyoruz.

Bize haber göndermek ÇOK KOLAY:

WhatsApp Hattımıza Doğrudan Gönderebilirsiniz:  +905455641047

editor@yagligures.tv Eposta Adresine Gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.