657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri DMAX’ta

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri 13, 14 ve 15 Temmuz’da canlı yayınla DMAX ekranlarında olacak. Kırkpınar Er Meydanı’na gelemeyen güreşseverler yağlı güreşlerin olimpiyatı, nirvanası olarak nitelendirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni canlı yayında izleme imkanına sahip olacak.

Dünyanın en eski spor dallarından biri olan ve 2010 yılında UNESCO’nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’ne dahil edilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri; 657’inci efsanesine hazırlanıyor. Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri; her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce kişiyi ağırlayacak. 657 yıllık efsaneye tanıklık etmek isteyen güreşseveler; çoktan biletlerini alırken; Er Meydanı’na gelemeyen güreşseverler ise Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni televizyondan canlı yayında izleme imkanına sahip olacak.

DMAX, 13, 14 ve 15 Temmuz’da Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni canlı yayınlarıyla ekrana taşıyacak. 13 Temmuz Cuma Günü Saat: 18.30’da güreşlerin resmi açıl%