665. Tarihi Elmalı (Yeşilyayla) Yağlı Güreşleri Başlıyor

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) 2017 Yağlı Güreş faaliyet programını açıklayarak, 665. Tarihi Elmalı (Yeşilyayla) Yağlı Güreşleri’nin Antalya’da 8–9–10 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirileceğini bildirdi.

Türk tarihinin en eski yağlı pehlivan güreşi olan Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin bu yıl 665’incisi gerçekleştirilecek. Şenlik havasında geçecek etkinlikler kapsamında ünlü isimler de konser verecek.

Türk’ün ilk er meydanı olarak bilinen, geçmişi Kırkpınar’dan da eski olan Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl 8- 10 Eylül tarihleri arasında Recep Gürbüz Güreş Sahası’nda yapılacak. Türkiye’nin ünlü başpehlivanlarının er meydanına çıkacağı, binlerce güreşseverin akın etmesi beklenen güreşler kıran kırana müsabakalara sahne olacak. 656’ncı Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde karşı karşıya gelen pehlivanların kıspet giyip, kol bağlayacağı Elmalı’da ünlü başpehlivanlar er meydanında altın kemer için birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacak.

Ayrıca Elmalı Belediyesi tarafından düzenlenen güreşler 6 Eylül’de gerçekleştirilirken, çeşitli etkinlikler ve ünlü sanatçıların konserleriyle devam edecek.

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, “665 yıldır süregelen ata sporumuz yağlı güreşleri ilk var olduğu topraklarda yaşamak ve tarihe tanıklık etmek üzere tüm vatandaşlarımızı tarihi dokusunu hiç bozmayan, gelen misafirlerimize huzur veren kadim şehir Elmalı’ya bekliyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.