Başpehlivanlar şehitler için kol bağladı

‘Başpehlivanlar Şehitler İçin Kol Bağlıyor’ sloganıyla bu yıl 2’ncisi düzenlenen Salon Yağlı Güreş etkinliği Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Güreş Federasyonu, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Karesi Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği organizasyon, dünyada bir benzeri yok.

Organizasyona Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, askeri ve sivil erkan, daire müdürleri ve 2 bine yakın güreş sever katıldı.

Salon Yağlı Güreşleri’nde Kırkpınar ve Kurtdereli Güreşleri’nde derece elde etmiş 16 Başpehlivan katıldı. Kırkpınar’ın son başpehlivanı İsmail Balaban başta olmak üzere, Orhan Okulu, Hamza Köseoğlu, Şaban Yılmaz, Salih Erinç, Serhat Balcı, Fatih Atlı, Ünal Karaman, Serkan Serttürk, Şahali Kurt, Yavuz bu özel etkinlikte kol bağlayan güreşçiler oldular.