Bodrum’un Başpehlivanı İsmail KOÇ

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Çömlekçi Mahallesi Güreş Sahası’nda “Bodrum-Çömlekçi 9. Yağlı Güreşleri” yapıldı. 71 güreşçinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplam 12 grupta ve 8 kategoride yapılan yağlı güreş müsabakalarında Minikler kategorisinde Emral Aydın, Teşvik kategorisinde İsmail Özak, Tozkoparan kategorisinde Arda Dedeoğlu, Deste kategorisinde Süleyman Karadeniz, Küçük-Orta kategorisinde Fazıl Karagöz, Büyük-Orta kategorisinde Mehmet Ergün, Başaltı kategorisinde Ahmet Özak mücadelelerinde başarıya ulaşırken. Baş kategorisinde ise Hüseyin İyican, Hasan Tuna, Salih Dorum, Hasan Çalışır, Yüksel Kalay, İsmail Koç, Hüseyin Dem, Mükerrem Kıyı, Osman Aynur ve Cengiz Zengin gibi Başpehlivanlar mücadele verirken İsmail Koç birincilik elde ederek Bodrum-Çömlekçi 9. Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı oldu.

Bodrum-Çömlekçi 9. Yağlı Güreşleri’ni Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Meclis Üyeleri, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Kablı, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı ve vatandaşlar izledi.

GÜREŞLERE YABANCI TURİSTLERDEN BÜYÜK İLGİ

Çok sayıda vatandaşın izlediği güreşlere yabancı turistler de ilgi gösterdi. Bu nedenle güreşlerin cazgırı, Kırkpınar Baş Cazgırları’ndan Bayram Ali Dede, anonslarını hem Türkçe hem İngilizce olarak devam ettirdi. Güreşlerde yapılan Güreş Ağası ihalesine, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Kablı, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Özten, Turizmci Mehmet Ayhan ve Altın Kasaplar’ın işletmecisi İbrahim Turan katıldı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ihaleye giriş miktarını 10 Bin TL olarak belirledikten sonra ihale yapıldı. 35 Bin TL teklifle ihaleyi İbrahim Turan alarak Güreş Ağası seçildi. Bu miktarın spor etkinliklerinde kullanılacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.