Burhaniye Güreşlerinde ATLI Başpehlivan

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 4.Burhaniye-Kızıklı güreşlerinde Fatih Atlı başpehlivan oldu. Kızıklı Güreş Arenasında düzenlenen güreşlere 227 pehlivan katılırken, güreşleri yaklaşık 5 bin kişi izledi.

İlçeye 5 kilometre uzaklıktaki Kızıklı mahallesinde belediyenin öncülüğünde düzenlenen güreşlerde büyük heyecan yaşandı. Sabah başlayan güreşler akşama kadar devam ederken, vatandaşlar güreş seyretmeye hasret giderdiler. 16 başpehlivanın katıldığı güreşlerde, finalde Onur Şener’i yenen Fatih Atlı birinci olurken, Onur Şener ikinci, Mustafa Batu da üçüncü oldu. Başpehlivan olan Fatih Atlı, kupayı annesine hediye edeceğini söyledi.

Üç yıl önce gene aynı güreşlere katıldığını anlatan Başpehlivan Fatih Atlı, ”Buradan sayın belediye başkanımıza ata sporu güreşe sahip çıktığı çok teşekkür ederim. En son 3 yıl önce gelmiştim. O zamanda final yapmıştım gene. O zaman ikinci oldum. Şimdi birinci olmak nasip oldu. İnşallah bu güreş bizim için Kırkpınar’a giden yolda antrenman oldu. İnşallah, hedefimiz Kırkpınar da altın kemeri almak ve memleketime tekrar götürmek. Bizi burada sabahtan akşama kadar izleyen fedakar seyirciye teşekkür ediyorum. Çünkü yağlı güreş seyircisi Türkiye’nin her yerinde yok. Bu gün burada almış olduğum madalyayı anneme hediye etmek istiyorum” dedi.

Fatih Atlı’nın Baş Pehlivan olduğu güreşlerde diğer boylarda da sıralama şöyle oldu. Baş altı, Ertuğrul Dağdelen, Büyük orta, Yunus Karabay, Küçük orta, Hidayet Avcı, Deste büyük boyda Hasan Ezer, Deste küçük boyda, Ufuk Yeşil, Ayak, Emre Ayyıldız, Tozkoparan, Hasan Hüseyin Atay, Teşvik 2, Mustafa Tığlı, Teşvik 1, Umut Kaynaş, Minik 2 Muhammet Güngörmüş, Minik 1, Hasan Hüseyin Akdağ oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.