CENGİZ’i mağlup eden AKKOYUN Başpehlivan

2016 yılının ilk yağlı güreşlerine Altınova Belediyesi tarafından organize edilen 2. Hersek Yağlı güreşlerine ev sahipliği yaptı. 2015 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Orhan Okulu, 2014 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Fatih Atlı, 2013 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı İsmail Balaban, 2003 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Hasan Tuna, 2005 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Şaban Yılmaz gibi isimlerin çime çıktığı güreşlerde Hasan Cengiz’i mağlup eden Faruk Akkoyun şampiyon oldu. Akkoyun’a kupa ve altın kemerini ise Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz verdi.

1- Baş Kürsü 1- Faruk Akkoyun 2- Hasan Cengiz 3- Orhan Okulu 3- İsmail Balaban

Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Hersek mahallesinde bu yıl 2’incisi gerçekleştirilen Hersek Yağlı Güreşlerinde 13 ayrı kategoride 400 pehlivan mücadele etti. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral güreşleri takip eden isimler oldu. Bu yılın ağası olan Hasan Zafer, 80 Bin TL vererek gelecek yılın da Hersek Güreşleri ağası oldu.

Baş Pehlivanlık yarı finalini Faruk Akkoyun – Orhan Okulu – Hasan Cengiz – İsmail Balaban yaptılar. Başfinali Faruk Akkoyun – Hasan Cengiz arasında oldu. Gecenin geç saatlerine kadar süren maçın sonunda Hersek güreşlerinin Baş Pehlivanlığını Faruk Akkoyun kazanırken ikinci Hasan Cengiz, üçüncüler ise geçen yılın Hersek Başpehlivanı Orhan Okulu ile İsmail Balaban oldu.

4a- Başaltı 1- Rıfat Poyraz 2- Durmuş Altın 3- Yüksel Serinkan 3- Ercan Gündoğan

Hersek Yağlı Güreş turnuvasında Başaltı güreşleri de oldu. Başaltı güreşlerinde final Rıfat Poyraz ve Durmuş Altın arasında yaptı. Başaltı birinciliğini Rıfat Poyraz kazanırken, ikinci Durmuş Altın, üçüncüler ise Yüksel Serinkan, Ercan Gündoğan oldu.

8- Büyük orta Kürsü 1- Burak Kaya 2- Gökhan Öz 3- Bayram Arslantaş 3- Özkan Yılmaz

Büyük Orta güreşleri yarı finalinin ise adı Burak Kaya ve Gökhan Öz oldu. Büyük Orta boyunda birinciliği Altınova güreşçisi ve Altınova güreş kulübünün hocası olan Burak Kaya kazanırken ikinci Gökhan Öz, üçüncüler ise Bayram Arslantaş ile Özkan Yılmaz oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.