Çorum’da Başpehlivan, Recep KARA

Çorum Belediyesi tarafından 7’ncisi düzenlenen Geleneksel Çorum Yağlı Güreşleri’nde Recep Kara başpehlivan oldu.

Nazmi Avluca Spor Tesisleri’nde düzenlenen güreşlerde, 14 ayrı kategoride 600’e yakın sporcu mücadele etti.

Oldukça çekişmeli geçen müsabakalarda pehlivanlar rakiplerini yenebilmek için çaba gösterdi. Güreşseverlerin en çok ilgi gördüğü müsabaka ise başpehlivanlık mücadelesi oldu.

Müsabakalarda yarı finale çıkan Recep Kara, Ünal Karaman, Serhat Balcı ve Hamza Köseoğlu, finale çıkabilmek için mücadele etti.

Yarı finalde rakiplerini yenen Kara ile Karaman, er meydanında bu kez başpehlivanlık için karşı karşıya geldi. Yaklaşık 20 dakika süren müsabaka sonunda Kara başpehlivanlığı kazandı. Recep Kara geçen yıl da kazandığı Çorum Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlık unvanını korudu.

Güreşlerde kategorilerinde dereceye giren pehlivanlara, madalya ve para ödülü verildi. Başpehlivanlık müsabakasının ardından kürsüye çıkan Recep Kara, Ünal Karaman ve Serhat Balcı’nın madalya, kupa ve para ödülünü Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın verdi.

Güreşlerde başpehlivanlığı kazanan Recep Kara, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kazandığı başarıdan dolayı gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.