Sarayiçi’nde sağlık tedbirleri

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla 1-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali öncesinde Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte Sarayiçi Er Meydanı’na giderek; alınması gereken sağlık tedbirleri ile ilgili incelemelerde bulundular.

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla 1-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Kırkpınar’ın daha nezih bir ortamda gerçekleştirebilmesi için tüm önemleri alan Edirne Belediyesi; pehlivanların ve misafirlerin herhangi bir sağlık sorunu yaşaması için İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte Sarayiçi’nde incelemelerde bulundu.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Türkiye’nin ve Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olduğunu söyledi. Kırkpınar’ın UNESCO Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası içinde de yer aldığına dikkat çeken Tanrıkulu, “1-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali öncesinde İl Sağlık Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Hizmetleri Müdürlüğümüz ve sağlıkla ilgili tüm birimlerimiz ile birlikte incelemelerde bulunmak istedik. Sağlık ile ilgili tedbirleri yerinde konuştuk. Bunun altyapı çalışmalarını zaten öncesinde de yapmıştık. Gıda hijyeninin de iyi bir şekilde takip edilebilmesi için de Tarım İl Müdürlüğü ile birlikte de çalışıyoruz. Sinerji ve işbirliği ile bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Kırkpınar bizim yüz akımız, onurumuz” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan da sağlık hizmetleri konusunda her zaman Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile birlikte hareket ettiklerini söyledi.
Vali Ekrem Canalp başkanlığında kurul üyelerince Kırkpınar toplantısının gerçekleştirildiğini ifade eden Kalkan, “Güvenlikten sağlık hizmetlerine, ulaşımdan destek hizmetlerine Kırkpınar’ın Edirne’nin şanına yarışır bir şekilde geçmesi için bütün planlamalar yapıldı. Bugün de yerinde tespitler yaptık. Sağlık birimlerimiz nerede nasıl hizmet verecekler bunları belirledik, ön değerlendirmesini yaptık. 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin, ata sporumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.