Elmalı’da Başpehlivan, yine Orhan OKULU

Bu yıl 663’üncüsü düzenlenen Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri’ne 71’i başpehlivan olmak üzere bin 500’ün üzerinde güreşçi, dereceye girebilmek için mücadele etti.

Başpehlivanlıkta İsmail Balaban’ı yenen Orhan Okulu, Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri’nde üst üste üçüncü kez başpehlivan olarak, altın kemerin ebedi sahibi oldu. Faruk Akkoyun ile Salih Erinç de üçüncü sırayı aldı.

Elmalı ilçesine gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve Eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Muammer Türker ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, müsabakaları izledi. Recep Gürbüz Spor Merkezi’nde davul ve zurnayla karşılanan ve önce başcazgırın yaptığı anonsu dinleyen Zeybekçi, Çavuşoğlu, Elvan ve beraberindekiler er meydanında tur atarak, halkı selamladı.

Ardından tribünlere geçen Zeybekçi ile beraberindekiler, yarı final ve final müsabakalarını izledi. Bakan Zeybekçi, ödül töreninde, başpehlivan Okulu’ya altın kemer, madalya ve kupayı verdi.

“Güreş, bizi biz yapan değerlerimizdir”

Zeybekçi, yaptığı açıklamada, “Bizi biz eden kültürel değerler bunlar” dedi.

Tarihi yağlı güreşleri için Elmalı’ya geldiğini anlatan Zeybekçi, “Dünya görüşlerimiz, birçok zevkimiz çok farklı olabilir ama bizi biz yapan değerlerimiz, güreşimiz, ata sporumuz” ifadelerini kullandı.

 

Başpehlivan olan Okulu da kendisini destekleyen herkese teşekkür ederek, “Beni seven sevmeyen herkese teşekkür ederim. Antalya’ya Elmalı’nın altın kemeri hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

Hedeflerine de değinen Okulu, “İnşallah 2015 yılı Kırkpınar’a altın kemerle aday olarak, seyircinin gönlünde taht kurmak istiyorum” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.