KARA Kırkpınar’ın rövanşını vermedi

Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği “7. Geleneksel Yağlı Güreşleri”nde Kırkpınar finalindeki rakibi Mehmet Yeşil Yeşil’i bir kez daha mağlup eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı ve aynı zamanda sporcusu Recep Kara başpehlivan oldu. Aynı güreşlerde, Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcuları, Serhat Balcı ve Abdullah Güngör ise 3. oldu.
Sultangazi Belediyesi’nin “7. Geleneksel Yağlı Güreşleri” etkinliği Çamlık Parkı’nda gerçekleştirildi. Güreşlerde Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı ve aynı zamanda sporcusu olan Recep Kara Başpehlivan olurken, Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcuları Serhat Balcı ve Abdullah Güngör ise üçüncü oldu.
Programda, Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen 13 boyda 300 sporcu, rakiplerini yenebilmek için mücadele verdi. Çocuklar yaş ve boylarına göre rakipleriyle güreşirken, yetişkinlere kıstas uygulanmadı.

Kırkpınar’ın ünlü güreşçileri er meydanında buluştu
Vatandaşların ilgiyle seyrettiği etkinlikte, Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı ve aynı zamanda sporcusu olan Recep Kara ile Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcuları Serhat Balcı, Abdullah Güngör ve Nedim Gürel’in yanı sıra, Şaban Yılmaz, Mehmet Yeşil Yeşil, Salih Erinç gibi Kırkpınar’ın tanınmış isimleri de kispet giydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.