Kırkpınar Ermeydanı Yağlı Güreşlere hazır!

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapılacağı Er Meydanı’nda çimlerin köklerini daha da kuvvetlendirmek için gübreleme çalışması yapıldı. Edine Belediye Başkanı Recep Gürkan, Er Meydanı’nın 657 yıllık efsaneye hazır hale getirildiğini söyledi.

657 yıllık bitmeyen efsaneye geri sayım başladı. Kırkpınar Er Meydanı’nın nehir taşkınlarından zarar görmesi sonucu uzun süre sular altında kalan Kırkpınar Er Meydanı’nda oluşan zararlar yapılan çalışmalar sonrası giderildi. Ayrıca dış mekanlardaki metal zeminlerde de boyama çalışmaları tamamlandı.

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, son olarak da çayırdaki çimlerin köklerini güçlendirmek için gübreleme çalışması gerçekleştirdi. Kırkpınar Çayırında, pehlivanların rahat güreş tutabilmesi için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm güreşseverleri 09-15 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne davet etti.

Gürkan, Edirne Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla yetiştirdiği çimden oluşan çayıra yaklaşık 2 bin pehlivanın ayak basacağını ve Er Meydanı’nın;  bu yıl da seyrine doyum olmayan güreşlere ev sahipliği yapacağını söyledi.