Kırkpınar her yerde

Dünyanın en eski organizasyonlarından biri olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin tanıtım görselleri Türkiye’nin birçok ilinde billboardlardaki yerini aldı. Edirne Belediyesi tarafından hazırlanan davet videosu da Atatürk Havalimanı ve Kapıkule Gümrük Kapısı’nda yayınlanmaya devam ediyor.

Edirne Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nce hazırlanan tasarımlar, İstanbul, Antalya, Kayseri, Kahramanmaraş başta olmak üzere çeşitli illerde bulunan billboard ve raketboardlara konuldu.

Öte yandan yine Belediye tarafından hazırlanan Kırkpınar’a davet videosu da Atatürk Havalimanı ve Kapıkule Gümrük Kapısı’ndaki dev ekranlarda yayınlanıyor.

İstanbul’da çeşitli semtlerdeki metrobüs duraklarında yer alan Kırkpınar tanıtım raketboardları yanında, değişik illerdeki kent merkezleri ve ilçelerdeki billboardlarda da Kırkpınar daveti çalışmaları yer alıyor.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kırkpınar ile ilgili tüm çalışmaları tamamlandık. 2010 yılında UNESCO’nun, ‘İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne dahil edilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni; özüne ve doğallığına dokunmadan geleceğe taşımak için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. 657 yıldır devam eden bir efsane olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni hakettiği yere taşımak adına tanıtımlara büyük önem veriyoruz.  Türkiye’nin dört bir yanında Kırkpınar billboardları ve raketboardlar günler öncesinden yerini aldı. Ben bir kez daha tüm güreşseverleri Kırkpınar çayırında pehlivanların unutulmaz mücadelelerine tanıklık etmeye davet ediyorum” dedi.