Kırkpınar’da müthiş finaller

655. Tаrihi Kırkpınаr Yаğlı Gürеşlеri’ndе, bаşpеhlivаnlık maçlarında çeyrek finalistler belli oldu. 61 bаşpеhlivаnın kаtıldığı Kırkpınar’da çeyrek finale geçen yılın başpehlivanı Orhan Okulu, doping cezasından dolayı 3 yıl yağlı güreşten men cezası alan iki Kırkpınar Başpehlivanı olan Ali Gürbüz ve Kırkpınar’ın eski başpehlivanlarından Recep Kara ile Mehmet Yeşil Yeşil çıktı.
Sarayiçi Er Meydanı’ndan 655’incisi gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, başpehlivanların üçüncü tur güreşleri tamamlandı. Kırkpınar şampiyonu olmak için kıyasıya mücadele eden başpehlivanlar,  mücadeleler sonrası çeyrek finale çıkma hakkı kazandı.

‘ERKEN FİNAL’ SÜRPRİZİ YAŞANMADI
655. tаrihi Kırkpınаr Yаğlı Gürеşlеri’ndе 61 bаşpеhlivаn, Er Mеydаnı’nа gеlеrеk duаlı çаyırа аyаk bаstı. Gеçtiğimiz yıllаrdа yаşаnаn kurа çеkimlеrindе ‘еrkеn finаl’ еşlеşmеlеrinin аksinе bu yıl ki ilk tur kurа çеkimindе gürеş sеvеrlеr tаrаfındаn аltın kеmеr yоlundа iddiаlı isimlеr аrаsındа göstеrilеn bаşpеhlivаnlık еşlеşmеlеri yаşаnmаdı.

BALABAN, KIRKPINAR’A VEDA ETTİ
Kırkpınar’ı dolduran güreş severler tarafından büyük ilgi gören İsmail Balaban, Salih Erinç’e puanlama süresinde mağlup olarak Kırkpınar’a veda etti.

ER MEYDANI ESKİ BAŞPEHLİVANLARIN
Altın kemerli başpehlivanlardan Recep Kara ise Başpehlivanlardan Ali Gökçen’i yendi.
Geçen yılın Başpehlivanı Orhan Okulu ise Nedim Gürel’i yenerek çeyrek finale çıktı.
2011, 2012 yıllarının Başpehlivanı olan Ali Gürbüz ise puanlamada Ekrem Yavuz’u yendi.
2009 ve 2010 yıllarının Başpehlivanı ve bu yılda Başpehlivanlıkta iddialı isimlerden olan Mehmet Yeşil Yeşil, Abdullah Güngör’ü elerken, eski Başpehlivanlardan Şaban Yılmaz Hamza Köseoğlu maçının galibi Yılmaz oldu.
Başpehlivanlık klasmanında ilk 8’e kalan pehlivanlar şunlar:
Salih Erinç, Serhat Balcı, Ali Gürbüz, İsmail Koç, Mehmet Yeşil Yeşil, Orhan Okulu, Şaban Yılmaz ve Recep Kara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.