Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Yağlı Güreşleri Şampiyonu KARA

Protokol üyelerinin hazır bulunduğu festival korteji Velimeşe Mahallesinde bulunan Ergene Belediyesi ek hizmet binası önünden başladı. Velimeşe korusunda yer alan güreş alanına kadar gerçekleştirilen yürüyüş sonrası festival alanına gelen protokol üyeleri Kırkpınar güreşlerinin ekibi karşıladı. Binlerce vatandaşın hazır bulunduğu 4. Geleneksel Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Yağlı Güreşleri Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Halk oyunu gösterisiyle startını alan program ses sanatçısı Arif Şentürk’ün şarkılarıyla coşkuyu arttırırken Ergene Güreş Ağası Kani Tezcan çevre il ve ilçelerden gelen güreş ağalarını güreş alanı girişinde karşıladı. Velimeşe Mahallesinde tertiplenen güreşler adeta küçük bir bayram havasından geçerken, Ergene Belediyesi’nin bu yılda da aynı güzellikte geçmesi için her türlü desteği sağlayan kurum ve kuruluşlara plaket takdiminde bulunuldu.

BİRİNCİLİK KÜRSÜSÜ BU YILDA RECEP KARA’NIN OLDU
Farklı yaş grupları ve ağırlıklarından oluşan pehlivanların her biri kendi kategorilerinde rakibi ile güreşti Müsabakaların tamamlanmasının ardından yarı finalde heyecanla devam eden müsabakaların sonunda finalde Başpehlivan Recep Kara birinci oldu. Salih Eriş’in ikinci olduğu müsabakada, üçüncülük kürsüsünü Güngör Ekin ve Ali Gökşen paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.