Kurtdereli’de zirvenin adı değişmedi…!

KURTDERE ER MEYDANI’NDA BAŞPEHLİVAN ORHAN OKULU OLDU

Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen 35. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’nde 67 başpehlivan arasından finalde 2014 Kurtdereli Başpehlivanı İsmail Balaban’ı yenen 2015 Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu oldu. 66’sı başpehlivan olmak üzere binin üzerinde pehlivanın kol bağladığı güreşlere Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Türkiye Güreşleri Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Fidan, ilçe belediye başkanları ve Karesi’nin kardeş şehirlerinin belediye başkanları, yağlı güreş ağaları ve protokol katıldı.

Kurtdereli Güreşleri’ne Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve 2015 Kurtdere Güreşleri Ağası Hüseyin Adın ev sahipliğini yaptı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Hedefimiz güreş denince akla Kurtdere’nin gelmesi. Her yıl bu hedefimize emin adımlarla yaklaşıyoruz. Karesi ilçesinin adını güreş ve pehlivanlarla tüm Türkiye’ye ve dünyaya duyurmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Rakiplerini eleyerek yarı finale kadar kalan Şaban Yılmaz 3. olurken, rakibi Serhat Gökmen ise 4. oldu. Finalde 2014 Kurtdere Başpehlivanı İsmail Balaban, 2015 Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu ile karşılaştı. Müsabaka neticesinde Kurtdere’nin de başpehlivanı Orhan Okulu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.