Pehlivanlar Kırkpınar’a hazır

Edirne Belediyesi Güreş Takımı Pehlivanları; hafta sonu düzenlenen Tekirdağ Kapaklı Güreşleri ve İstanbul Sultangazi Güreşleri’ne katılarak hem Edirne Belediyesi’ni hem de Edirne’yi başarı ile temsil ettiler.

Edirne Belediyesi Güreş Takımı; 30 Haziran Cumartesi Günü Tekirdağ Kapaklı Güreşleri’nde ve 1 Temmuz Pazar Günü İstanbul Sultangazi Güreşleri’nde büyük başarı gösterdiler. Tekirdağ’ın Kapaklı İlçesi’nde gerçekleştirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kapaklı Yağlı Güreşleri’ne Türkiye’nin farklı bölgelerinden yüzlerce güreşçi katıldı. Edirne Belediyesi Güreş takımı da güreşlere katılarak farklı boylarda birçok derecelere imza attı. Edirne Belediyesi Pehlivanları’nın güreşlerde aldıkları dereceler ise şöyle sıralandı: Minik 2 Boyu’nda

Kadir Karabıyıklardan 2.’lik madalyasını alırken; Teşvik 1 Boyu’nda Arda Bati 1.’lik, Caner Yaykın ise 2.’lik madalyasının sahibi oldu. Ayak Boyu’nda Mert Ertan 3. olurken, Minik 1 Boyu’nda Yunus Yaykın 3., Tozkoparan Boyu’nda Doğuş Pınarbaşı 1.’lik kürsüsüne yükseldi.