Sekapark’ta Altın Kemerin Sahibi, Ünal KARAMAN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce bu yıl 7’ncisi düzenlenen Sekapark altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde, Ünal Karaman başpehlivan oldu.

Seka Park Uçurtma Tepesi önündeki meydanda, “Göçmen Recep” olarak bilinen Recep Güreşen onuruna 14 kategoride düzenlenen organizasyona geçen yılın Kırkpınar başpehlivanı Fatih Atlı’nın da aralarında bulunduğu 58 başpehlivan ve bin güreşçi katıldı.

Bir ton yağın kullanıldığı ve 50 hakemin görev yaptığı güreşlerde başpehlivanlık mücadelesinde Samsun bölgesinden Mehmet Yeşil Yeşil ve Ankara Büyükşehir Belediyesi sporcusu Ünal Karaman karşılaştı. Kırkpınar başhakemi Hüsnü Patron’un yönettiği mücadelede Ünal, rakibini yenerek başpehlivan oldu. Güreşlerde üçüncülüğü Faruk Akkoyun ve Fatih Atlı paylaştı.

Başpehlivan Ünal Karaman’a ALTIN kemerini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu taktı. İkinci olan Mehmet Yeşil Yeşil’in madalya ve kupasını da Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın verdi.

Diğer kategorilerde dereceye girenlere de madalyaları verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ata sporu yağlı güreşlere imkanları çerçevesinde destek verdiklerini, güreşi gelecek nesillere taşımayı amaçladıklarını belirterek, bu yıl güreşlere olan ilgiden çok memnun olduklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.