Yağlı Güreş Hakem, Cazgır ve Başpehlivan Semineri sona erdi

Antalya’da düzenlenen Yağlı Güreş Hakem, Cazgır ve Başpehlivan Semineri, sözlü ve görsel sınavın ardından sona erdi.

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından organize edilen ve 2 gün süren seminerde, hakemler, cazgırlar ile başpehlivanlar istişare toplantıları yaptılar. Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya’nın yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda katılımcılar, fikir alış verişi yaparak birtakım değerlendirmelerde bulundular.

Yağlı güreşin Türkiye’de başarı çıtasını ve marka değerini yükseltmek adına Antalya’da tertip edilen seminerin 2. gününde, 2014 sezonunda görev alacak hakemlerin belirleneceği yazılı ve görsel sınav yapıldı. Yağlı Güreş hakemlerinin yazılı sınavda aldıkları puanın %40’ı ile görsel sınavda aldıkları puanın %40’ı hesaplanacak. Geçtiğimiz sene sergiledikleri performansın 20 puan üzerinden değerlendirilmesi sonucunda ortalamaları alınarak elde ettikleri puanın derecesine göre 2014 yılındaki turnuvalarda görevlendirilecekler.

Davete icabet edip seminere katılan hakemler, cazgırlar ve başpehlivanlara teşekkür eden Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, gün geçtikçe yağlı güreşin Türkiye’de çok daha iyi noktalara geleceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.