Gürkan’dan, Kurtdereli’ye destek

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 60’ıncısı düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri’ne katılarak destek verdi. Müsabakalarda Tozkoparan Boy’da yarışan Edirne Belediyesi’nin güreşçisi Doğuş Pınarbaşı da üçüncülüğü göğüsledi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Kurtdereli Er Meydanı’nda gerçekleştirilen Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri’nde 72’si başpehlivan olmak üzere bin pehlivan mücadele etti.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri’ne giderek, destek verdi. Güreşleri izleyen Başkan Gürkan, tüm pehlivanlara başarılar diledi. Başpehlivanlık güreşlerinde yarı finalde rakiplerini yenen İsmail Balaban ile Ali Gürbüz, finalde birincilik için mücadele etti. Ali Gürbüz, müsabakada rakibi İsmail Balaban’ı puanlama bölümünde yenerek; başpehlivanlığın sahibi oldu. Gürbüz, Kırkpınar’ın ardından Kurtdereli Yağlı Güreşleri’nde de başpehlivan oldu.
Edirne Belediyesi’nin güreşçisi Doğuş Pınarbaşı ise Tozkoparan Boy’da mücadele etti. Üçüncülük elde eden Doğuş Pınarbaşı sevincini ise Başkan Gürkan ile paylaştı.