SİNCAN YAĞLI GÜREŞLERİ 8 TEMMUZ’DA YAPILACAK

Bu sene dokuzuncusu düzenlenecek olan Sincan Yağlı Güreşlerinde geri sayım başladı.  Başpehlivanları er meydanında  Sincan Belediyesi önemli bir organizasyona imza atacak.  340 sporcunun katılacağı Sincan Yağlı Güreşleri 8 Temmuz Cumartesi günü Sincan Şehir Stadyumunda gerçekleşecek.  Saat 10.00’da başlayacak olan etkinlik gün boyu Sincanlı sporseverlere heyecan dolu anlar yaşatacak.

Sincan’da yiğitler er meydanına çıkacak. Sincan’ı temsil eden değerlerden biri olan Sincan Yağlı Güreşlerinde son düzlüğe gelindi. Sincan Belediyesi tarafından bu sene dokuzuncusu düzenlenecek organizasyon ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen sporcuları er meydanında buluşturacak.  Yaklaşık 13 siklette 340 sporcu rekabet edecek.

BAŞPEHLİVANLAR SİNCAN ER MEYDANINDA

Türkiye’nin en ünlü 20 başpehlivanı tarihi Kırkpınar Güreşleri öncesi son sınavını Sincan Yağlı Güreşlerinde verecek. Kıyasıya mücadelenin olacağı Sincan Yağlı Güreşlerinde onlarca başpehlivan kıspetlerini giyerek güreş severleri güreşe doyuracak. Başpehlivanlık için yarışacak isimlerin tek tek belli olduğu organizasyonda; Mehmet Yeşil YEŞİL, Süleyman AYKIRI, Faruk AKKOYUN, Hüseyin DEMİR, Mahmut KAVAKÇI, Ünal KAHRAMAN ve Hamza KÖSEOĞLU gibi güreş tarihine adını altın harflerle yazdırmış pehlivanlar Sincanlıları peşrevle selamlayacak.

Bu yıl başpehlivanın kim olacağı sorusunun cevabı ise 8 Temmuz Cumartesi günü belli olacak. Sincanlı sporseverlere gün boyu unutulmaz anlar yaşatacak Sincan Yağlı Güreşleri, Sincan Şehir Stadyumunda saat 10.00‘da gerçekleşecek.

Mehmet Yeşil YEŞİL’in yaşadığı talihsiz sakatlanma nedeniyle Sincan’a katılıp katılamayağı henüz belli değil.

Biz de Namık Erdem KAYA Yağlı Güreş Haber & TV olarak Sincan Güreşlerini stadyumda takip edeceğiz. Özel fotoğralarla sizlere görüntüler sunacağız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.