Pehlivan Skor Tablosu [PST] | Baş Boy 41. Müsabaka

Herkese Merhaba,

2018 yılı Yağlı Güreşlerde 41. müsabaka olan Kiraz Ören’i geride bıraktık.

Pehlivan performanslarını tuttuğumuz Pehlivan Skor Tablomuzun yenisini yayınlıyoruz.

Ramazan, seçimler derken yağlı güreşlere epey bir ara verdikten sonra hızlı başlayan müsabakalarda Türkiye Başpehlivanı Orhan OKULU liderliği kimseye kaptırmadı.  8 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük ile gözde pehlivan en yakın rakibine neredeyse iki kat fark attı.

Orhan OKULU’yu yine bir Türkiye Başpehlivanı olan Ali GÜRBÜZ izliyor. GÜRBÜZ’ün 4 birincilik, 2 ikincilik ve 3 de üçüncülüğü var.

Türkiye Başpehlivanı İsmail BALABAN 3. sıraya düşerken onu giderek yükselen grafiği ile bir başka Türkiye Başpehlivanı Recep KARA takip ediyor.

2018’in hiç şüphesiz sürpriz ismi İsmail KOÇ 5. sırada iken Türkiye Başpehlivanı Şaban YILMAZ 6. sırada.

Bu hafta 2018’in en iyi çıkışlarından birini yapan Hüseyin GÜMÜŞALAN ilk yedideki konumunu koruyamadı ve listedışı kaldı. 7. sıraya Ekrem YAVUZ yerleşti.

Alt sıralarda ise Salih ERİNÇ,  Recep TASLAK, Serhat GÖKMEN ve Serhat SERTTÜRK pehlivanlar hareketli.

Bu dönem ilginç bir durum oldu ve Yapraklı Güreşlerinden başpehlivan çıkmadı! Yoğun yağmur nedeniyle Ekrem YAVUZ ile Kürşat KORKMAZ arasında yapılması gereken başpehlivanlık mücadelesi yapılamadı. İki pehlivan da birinci sayıldı. Biz de ender rastlanan bu durum nedeniyle her iki pehlivana da 1000.000 puanı bölüştürerek 50’şer bin puan verdik.

Daha iyi ve seyri güzel yağlı güreşlerde buluşmak üzere.

Hepsine maşallah..

Allah (c.c) derman versin.