Fatih Atlı’nın tekniği!..

Yağlı güreşin en teknik güreşçilerinden Fatih Atlı…

17 yıldır güreş severlere  muhteşem oyunlar seyrettiren Fatih Atlı rakiplerine karşı yaptığı değişik teknik oyunlarla yağlı güreşi daha da güzelleştiriyor. Ne zaman ne yapacağı belli olmayan Fatih Atlı tam yenildi derken bir oyun çıkartıyor ve rakibini yenmeyi başarıyor. Tabii aynı zamanda bazen de kendi oyunları yüzenden yenilebiliyor.

Yağlı güreş yaparken karşında Fatih Atlı’nın olduğunu unutmayacaksın!.. Mutlaka çok dikkatli olman gerekiyor. Bir anda yapacağı teknik bir kontra ile rakibini yenmeyi başarıyor. Güreşçiler diyarı Ladik’li olan Fatih Atlı yaptığı oyunları kolay kolay diğer güreşçiler bilmiyor. Her an bir sürpriz yapabiliyor. Tabii karşısındaki rakip dikkatli olduğu takdirde işler tersine de dönebiliyor. Zaten yağlı güreş oyundan ibaret olduğuna göre oyunu iyi uygulayan sonuca gitmeyi da başarıyor.

Kürsüde ilk dörtteki yerini almayı da ihmal etmiyor. Daha önce Kırkpınar’da da başpehlivan olan Fatih Atlı bu başarısını devam ettiremedi. Ne yazık ki bir kez altın kemer aldı ve daha sonraki yıllarda sakatlıklar yüzünden istenilen güreşlerini güreş severlere seyrettiremedi.

Bugüne kadar yaptığı güreşlerde bütün boylarda dereceler elde ederek başpehlivan olmayı başaran yağlı güreşçilerimizdendir. 2005 yılında Kırkpınar Orta Boy birinciliği, 2006 Başaltı birinciliği, 2011 yılı Baş üçüncülüğü kazanmıştır. Ayrıca 2011 yılında en teknik güreşçi seçilmiştir. 2014 yılı 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivan olarak altın kemeri kazanmıştır.

Yalnız Fatih Atlı tam favori göründüğü maçta kaybettiği zamanlar da olmuştur. Dedik ya teknik bir yağlı güreşçi diye. Ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. Biraz daha dikkat ve daha çok çalışma başarını artıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.