Kırkpınar’ın finalistleri yine zirvede…

Geçtiğimiz yıl yapılan 656. Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde zirveyi paylaşan İsmail Balaban ve Orhan Okulu bu yıl yapılan sezonun ilk güreşlerinde birincilikleri elde etmeyi başardılar.

Sezonun ilk güreşi olan Demre Yağlı Güreşleri’nde İsmail Balaban rakiplerine karşı üstünlük sağlayarak başpehlivan oldu. Bu güreşte sürpriz yapan Faruk Akkoyun oldu. 51 başpehlivan arasında ikinci olmayı başardı. Üçüncülükleri ise Orhan Okulu ve Fatih Atlı paylaştılar.

Finike Yağlı Güreşleri’nde ise bu kez Orhan Okulu birinciliği kazanırken, bu yılın iddialı isimlerinden Salih Erinç ikinciliği kazandı. Üçüncülük kürsüsünde yine tanıdık isimler Ali Gürbüz ve İsmail Balaban vardı.

Yapılan iki turnuvada görülen o ki, İsmail Balaban ve Orhan Okulu geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda finallere aday isimler.

Tabii sürprizler de çıkacak. Tıpkı Salih Erinç ve Faruk Akkoyun’da olduğu gibi.

Hatta ilerleyen haftalarda yine genç yetenekler olan Kürşat Korkmaz, Okan Acar, Hüseyin Gümüşalan, Sinan Kaya ve Recep Taslak gibi isimler de sürpriz çıkışlar yapacaklardır.

İsmail Balaban Demre güreşlerinde muhteşem oyunlarla adeta seyircileri coşturmayı başardı. Finike’de yapılan yağlı güreşlerde biraz yorgunluk belirtisi olması sonucu başpehlivanlığı rakibi Orhan Okulu’ya kaptırdı.

Finike’de yapılan güreşlerde Orhan Okulu adeta şov yaptı. Recep Kara, Ali Gürbüz ve finalde de Salih Erinç’i keçi dikmesi sonucu yenerek zirvenin en büyük adayı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.