Kurtdere Er Meydanı Güreşlere Hazırlanıyor

Kurtdere Er Meydanı, 11-12-13 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan 37. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’ne hazırlanıyor.

Kurtdere Güreşleri için hazırlıklar sürüyor. Karesi Belediye Başkanı Yücel YILMAZ tribünlerin modernize ettirildiğini söyledi. Başkan Yılmaz, geçen yıl da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından tribünlerin kapasitesinin arttırıldığını sözlerine ekledi.

GÜREŞLER DAHA ORGANİZE HALE GELİYOR
Kurtdereli Mehmet Pehlivan’a, ata sporumuza ve Balıkesir’e yakışır bir güreş organizasyonu düzenlemek istediklerini belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’i güreşin merkezi haline getirmek istediklerini yineledi. Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin de kurulması ile artık güreşlerin daha organize şekilde gerçekleştirileceğine de vurgu yaptı.

2000 ARAÇLIK YENİ OTOPARK 
Er meydanında; tribün, çim, çit, tuvalet ve banyoların bakımları gerçekleştiriliyor. Ayrıca bu sene trafik yoğunluğunun azaltılması için yol çalışması yapan ekipler, 2000 araçlık da otopark yapımına başladı. Güreşçilerin daha rahat hareket edebilmeleri için de dinlenme alanı ve güreşçilere tribünde özel bir alan ayrılıyor. Hakemlerin alanı daha rahat görmeleri için de tribünlerin üzerinde yeni bir alan oluşturuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.