Şaban Yılmaz’ın peşrevi…

Şaban Yılmaz muhteşem peşrevleriyle seyircileri coşturan yağlı güreş başpehlivanı. Şaban Yılmaz sahada çıktığı zaman seyirciler adeta mest oluyorlar. Onun güzel peşrevleriyle coşuyorlar. O da seyircinin bu ilgisine kayıtsız kalmıyor ve mesleğini güzel bir şekilde sergiliyor. Bütün güreşçilerin yapması gereken hareketler olduğu halde diğerleri peşrev üzerinde bu kadar durmuyor. Ama Şaban Yılmaz yaptığı güzel peşrevlerle seyircilerin gönlünde adeta taht kurdu.

Son yılların başarılı başpehlivanlarından Şaban Yılmaz sadece peşrevlerle de yetinmiyor. İlerlemiş yaşına rağmen gençlere adeta taş çıkartırcasına muhteşem güreşler sergiliyor. Yaptığı güreşlerde sonuna kadar mücadele etmeyi seviyor. Hatta sürekli kürsüde yerini almayı da başaranlar arasında yer alıyor. Daha önceki yıllarda Tarihi Edirne Kırkpınar’da da altın kemeri kazanmayı başarmıştı. Hatta bu yıl da Samsunlu yağlı güreşçilerinden olan Şaban Yılmaz Kırkpınar’da kürsüde yerini almıştır.

Bitmek bilmeyen enerjisi ile başarılı güreşler yapan Şaban Yılmaz son 15 yıla damgasını vuran yağlı güreşçilerimizden. Kendine iyi bakan ve çalışmaya azami özen gösteren Şaban Yılmaz genç başpehlivanlara da iyi örnek oluyor. Bu sezon katıldığı güreşlerin bir kaçında da başpehlivan olayı başardı. Tabii kürsüde yerini mutlaka almaya çalışıyor.

Adı üstünde Yılmaz. Güreşi sonuna kadar sürdürüyor. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile birer birer turları geçerken rakiplerine de adeta gözdağı veriyor. Yani beni yabana atmayın mesajı veriyor. İyi antrenman ve iyi beslenme ile daha uzun yıllar başarılı güreşlerini seyrettirecektir. Tabii ki Şaban Yılmaz demek en güzel peşrev demek!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.