Ali Gürbüz fırtınası esiyor…

Bu yıl Ali Gürbüz yılı oldu. Kırkpınar’da başlayan birincilik ile kürsünün zirvesinde yer almayı başaran Ali Gürbüz katıldığı güreş turnuvalarında birinciliği kolay kolay bırakmıyor.
Kumluca ile başlayan, Kırkpınar ile devam eden ve Kurtdere’de de rüştünü ispatlayan Ali Gürbüz başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.
Er meydanlarının mega star isimli başpehlivanı olan Ali Gürbüz. Mega starlığını devam ettiriyor. Bu yıl Ali gürbüz yılı oldu. Bakalım Elmalı’da da bu başarısını sürdürebilecek mi?
Büyük güreşler olarak nitelendirilen tüm güreşleri kazandı. Bu yazıyı yazdığımız saatlerde Elmalı yapılmadığı için onu saymadık. Geçen yıl Elmalı’da muhteşem yarı final maçını taraflı tarafsız herkes takdir etmişti.
İsmail Balaban ve Ali Gürbüz son yılların dillere destan bir güreşi oldu. Yaklaşık olarak 2 saat 10 dakika gibi bir süre. Son yılların en uzun güreşlerinden biri oldu. Bu güreşi izleyen taraflı tarafsız her taraftar iki güreşçiyi de ayakta alkışlamıştı.
Böyle bir güreş kondisyon gerektiriyordu. Bu iki güreşçi de bunu başarmıştı.
Ali Gürbüz fırtınası esiyor dedik. Ama geçen yıllardan belli idi. Geçtiğimiz yıl yarı finalde Kırkpınar’ı kaybeden Ali Gürbüz bu yıl dersine iyi çalıştığı için hem Kırkpınar’ı hem de Kurtdere’yi kaçırmadı. Kürsüde zirvede yer almayı başardı. Sanıyorum sezon sonuna kadar da bu başarısını devam ettirecek gibi!..
Başarılarının devamı dileğiyle!..