Başpehlivanlık için favoriler belli, plase olabilir mi?

Yılın ilk güreşleri sonunda favori olan başpehlivanlardan Orhan Okulu, Kumluca’da başpehlivan olmayı başardı.

Acaba diyorum geçen yılın Türkiye Başpehlivanı Ali Gürbüz, altın kemeri yine kazanabilecek mi? Yoksa Orhan Okulu’ya mı kaptıracak?

İsmail Balaban’ın da Kırkpınar’da olmadığını düşündüğümüz zaman, en son yapılan Kırkpınar Başpehlivanlığı’nda finalde Ali Gürbüz ve Orhan Okulu karşılaşmıştı.

Kumluca’da ise Ali Gürbüz, Hüseyin Gümüşalan’a yenildi. Hüseyin Gümüşalan da Orhan Okulu’ya yenildi ve final şansını kaybetti. Diğer finalist Serhat Gökmen Kırkpınar’da bir sürpriz yapıp altın kemeri takabilir mi? Bir ay sonra hep birlikte göreceğiz…

Yine çıkış yapan bir diğer isim Furkan Durmuş Altın bir sürpriz yapabilir mi? İsmail Balaban’ın yokluğunda kardeşi Turan Balaban, İsmail’in yerini alabilir mi?

Recep Kara acaba kendini Kırkıpınar’a mı sakladı? Yine Manavgat Belediyesi ile anlaşan Fatih Atlı bir kez daha altın kemer kazanabilir mi?

Yine altın kemeri iki kez kuşanan Mehmet Yeşil Yeşil eski günlere dönebilir mi? Bir kez kazanan Osman Aynur bir kez daha neden olmasın diyebilir mi?

Yine iki yıl önce final yapan Şaban Yılmaz emekliye ayrılmadan bir kez daha altın kemer kazanabilir mi? Şaban Yılmaz herkesin örnek alabileceği bir başpehlivan… Şöyle bir baktığımız zaman Şaban Yılmaz, bitmek bilmeyen bir inadı ve sonuna kadar mücadelesi gerçekten takdir topluyor. Özellikle de yaptığı muhteşem peşrevi kimse yapamıyor. Onun özel bir seyirci kitlesi var.

Kırkpınar’da altın kemer kazanan 8 başpehlivan dışında yeni bir başpehlivan altın kemeri takabilir mi? Gençlerin bazen çıkışları oluyor. Bu çıkışları iyi değerlendirirlerse neden olmasın?

Başaltında güreşirken muhteşem güreşler çıkaran isimler, başpehlivan olduktan sonra bir duraklama yaşıyorlar. Acaba hedefe ulaşıldı diye mi bakıyorlar. Asıl hedef olan Kırkpınar’da başpehlivan olup altın kemeri takmak değil mi?

Evet bir ay sonra seyircisiz olarak yapılacak Kırkpınar’da favoriler belli, belki bir başpehlivan sürpriz yapıp altın kemeri takabilir mi?