Elmalı’da da kazanan Gürbüz…

Bu yıl yapılan 4 büyük güreş turnuvasının galibi Ali Gürbüz oldu. Kumluca’da kazanmaya başlayan Ali Gürbüz Edirne Kırkpınar, ardından Karesi Kurtdere ve son büyük güreş turnuvası olan Elmalı’yı da kazanmayı başardı.
Yaptığı güreşlerle taraflı tarafsız bütün kalplerde taht kurmayı başardı Ali Gürbüz… Geçen yıl belki Türkiye Başpehlivanı olsa büyük dedikoduların olacağı kesindi. Bu yıl iyi yenişlerle rakiplerini birer birer saf dışı bırakmayı başardı. Kimsenin kalbinde de şüpheye yer bırakmadı.
Ezeli ve ebedi rakiplerini diğer yapılan turnuvalarda da başarılı bir şekilde yenerek başpehlivanlığa uzanmayı başarıyor Ali Gürbüz. Kısacası Türkiye Başpehlivanı olmanın hakkını veriyor. Bazı güreş turnuvalarında kaybetmesine rağmen, bu yıl yapılan güreşlerin genelinde kürsünün zirvesinde yer almayı başardı.
Genellikle birincilikle sonuçlanan güreşlerde, bazen de kürsüde ilk 3’te yer almayı başarıyor. Çok nadir kürsü göremeden turnuvalara veda etti. Bazen yorgunluk ve bazen de sakatlık olmadığı takdirde kürsüde mutlaka madalya almayı başarıyor.
Tarihi Elmalı yağlı güreşlerinde de rakiplerini birer birer yenerek, adeta özlenen Elmalı Başpehlivanlığı’nı da kazanmayı başarıyor. Elmalı’da geçen yıl yapılan yarı finalde İsmail Balaban’la yapılan son yılların en uzun güreşini kimse unutmamıştı. Bu yılda 1 buçuk saatten fazla süren final güreşinin sonunda Elmalı’da ilk kez başpehlivan olmayı başardı.
Elmalı’nın kıdemlisi Orhan Okulu’yu İsmail Balaban’ın elemesi sonucu final güreşinde rakip İsmail Balaban’ı yenerken, geçtiğimiz yılın rövanşını da almayı başardı.
Bu arada Elmalı Belediyesi’ne temizlikten dolayı bir teşekkürü borç biliyoruz. Yalnız güreşlere katılan gerek seyircilerin de bir o kadar temiz ve titiz olması gerekiyor. Gerek ermeydanında ve gerekse lavobolardaki temizlik takdire şayandı.