Yağlı Güreş Ligi Şampiyonu Orhan Okulu

Orhan Okulu, hayatı başarılarla dolu bir başpehlivan. Elmalı’yı 6 kez üst üste kazanan tek başpehlivan Orhan Okulu. Orhan Okulu, doğuştan pehlivan olanlardan biri. Alt boylarda da bir çok başarıya imza atmış bir Başpehlivan Orhan Okulu.

Orhan Okulu, sadece ve sadece güreş odaklı yaşayan bir başpehlivan. Er meydanına çıktığı andan itibaren sadece ve sadece güreşe odaklanıyor. Ne zaman ki, kürsüde yerini alana kadar hiç konuşmayan, sağ ile sol ile muhatap olmadan hedefine odaklanan birisi. Sadece güreşe odaklı olduğu için de çok başarılı bir başpehlivan. Dikkatini güreşten hiç ayırmıyor. Kafasında sadece yenmek duygusu ile güreşe çıkan bir başpehlivan. Bunun için de başarılar art arda gelmeye devam ediyor. Ustası Kemal Yılmaz yönetiminde başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Muhteşem ikili olarak nitelendiriliyor.

Orhan Okulu, aynı zamanda kendine dikkat ediyor. Güreşle yatıp, güreşle kalkan ve yaptığı karşılaşmalarda dikkatini güreşten ayırmadığı için çok başarılı oluyor. Sakin, duruşuna bakmayın bir volkan gibi. Sinirlendiği zamana geri adım atmaya biri. Özellikle İsmail Balaban ile olan vurdulu – kırdılı güreşleri seyircinin büyük ilgisin çekiyor.

Bu yıl Türkiye Yağlı Güreş Ligi kuruldu. Burada ilk 24’e giren pehlivanların doğrudan Tarihi Kırkpınar’a katılması gerçekleşecek. Geri kalan başpehlivanlar klasman grubunda güreşerek 32’ye girmek için mücadele edecekler. Yani 8 başpehlivan daha ilk 24’e katılacak ve 32 başpehlivana tamamlanacak. Tarihi Kırkpınar’ın daha elit olması için ve yağlı güreşin kalitesinin artması için planlanan bir sistem. Yağlı Güreş Ligi’nin bitimine 1 hafta kala Orhan Okulu şampiyonluğunu açık ara olarak, ilan etti. Orhan Okulu’yu bu başarısından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Şampiyon belli 2. ve 3. belirlenecek. Şu an itibariyle 2. Ali Gürbüz, 3. İsmail Balaban ve 4. sırada Serhat Gökmen yer alıyor. Kurtdere’de birinci olan büyük olasılıkla puan sıralamasını belirleyecek. Tüm pehlivanlara sakatlıksız başarılar diliyoruz.

Başaltı: 1. Hamza Karadeniz, 2. Serhat Elvan, 3. Emirhan Ergin ve 4. Metin Alparslan Temizce

Büyük Orta: 1. Mehmet Kırat, 2. Rıza Durmuş, 3. İmran Vardi ve 4. Batuhan Güzel

Küçük Orta Büyük: 1. Celal Bayar Çilenker, 2. Süleyman Kozakoğulları, 3. İhsan Derin ve 4. Muhammet Ocak

Küçük Orta Küçük: 1. Emirhan Saygı, 2. Yusuf Kırat, 3. Muhammed Ali Genç ve 4. Engin Atar

Deste Büyük Boy: 1. Yusuf İslam Taş, 2. Alperen Atar, 3. Yiğit Kartal ve 4. Serhat Tekin

Deste Orta Boy: 1. Onur Keskin, 2. Emirhan Taş, 3. Oğulcan Yurdakul ve 4. Alperen Düzenci

Deste Küçük Boy: 1. Caner Arslan, 2. Serkan Tarım, 3. Özer Özgür Aslan ve 4. Barış Kemala Yiğit

Ayak Boy: 1. Beytullah Sarı, 2. Mustafa Çelik, 3. Adnan Yeşil Hozrum ve 4. Arda Özmutlu

Tozkoparan Boy: 1. Yiğit Arda Aluç, 2. Hasbi Bozca, 3. Ömer Gül ve 4. Bahadır Bıçak

Teşvik-2 Boy: 1. Yiğit Ali Özcan, 2. Volkan Bilgin, 3. Emirhan Çetin ve 4. Emirhan Çayır

Teşvik-1 Boy: 1. Mertcan Çiçek, 2. Poyraz Bilgin, 3. Ercan Bakan ve 4. Ramazan Öztunç

Minik-2 Boy: 1. Mert Karakaya, 2. Egehan Katrancı, 3. Hasan Ateş ve 4. Kaan Petek

Minik-1 Boy: 1. İbrahim Efe Ünaldı, 2. İlker Şahin, 3. Yağız Efe Çelik ve 4. Danial Erfani şeklinde sıralanıyor. Ligin son haftasında alınacak puanlar Başpehlivan Orhan Okulu hariç tüm pehlivanların sıralamasını değiştirebilir.

Lig bitmeden şampiyonluğunu ilan eden Başpehlivan Orhan Okulu’yu tekrar tebrik eder başarılarının devamını dileriz.