Yeşil Yeşil’den beklenen çıkış henüz yok!

Bu sezon şimdiye kadar 24 adet  güreş turnuvası yapıldı. Sadece bir yerde Mehmet Yeşil Yeşil’in üçüncülüğü var. Geçtiğimiz yılların flaş isimlerinden olan Mehmet Yeşil Yeşil bu sezon nedendir bilinmez henüz hazır değil. Çünkü yapılan güreşlerde pek ismini duyamadık. Bu nedenle de merak ettik. Acaba sakatlık ile ilgili bir sorun mu var?

Mehmet Yeşil Yeşil Kırkpınar’da 2 kez başpehlivan olmuş ekol isimlerden. Bu nedenle de biz ondan beklenen güreşleri görmek istiyoruz. Taraftarların beklentisi bu. Fakat bir türlü istenilen formu yakalayamadı. Sanıyorum Ramazan’dan sonra iyi bir hazırlıkla Kırkpınar’a hazır olacaktır.

Bununla birlikte iyi çıkış yapan başpehlivanlar da var. Mesela Hüseyin Gümüşalan, Salih Erinç, Serhat Balcı, Abdullah Güngör, İsmail Koç, Ünal Karaman, Şahali Kurt, Faruk Akkoyun, Nedim Gürel, Mustafa Batu ve Kürşat Korkmaz gibi.

Bu isimler sanıyorum Kırkpınar’da büyük bir ses getireceklerdir. Çünkü iyi güreşler çıkartıyorlar. Bu isimler sanıyorum derece yapacaktırlar.

Favori olanlar ise; yaptıkları müsabakaları kazanmaya devam ediyorlar. Bunlardan İsmail Balaban geçen yılın başpehlivanı, Orhan Okulu, Ali Gürbüz, Recep Kara, Şaban Yılmaz, Fatih Atlı, Hamza Köseoğlu ve tabii ki forma girdiği takdirde Mehmet Yeşil Yeşil Kırkpınar’ın adaylarından. Ama yukarıda saydığımız isimleri de yaptıkları çıkış nedeniyle unutmamak gerekiyor.

Tabii bunlarla beraber  yaklaşık 66 pehlivan Kırkpınar’da kol bağlayacak. Ekrem Yavuz, Ali Güngör Ekin, Kaan Kaya, Salih Dorun, Hasan Cengiz, Serkan Serttürk, Ali Yanatma, Gökhan Arıcı, Ahmet Kavakçı ve genç isimlerden Okan Acar ve Turan Balaban gibi ismini sayamadığımız başpehlivanlar mücadele edecek.

Bununla beraber Osman Aynur’un cezası bitiyor. Sanıyorum bir başka favori isim de Osman Aynur olabilir. Tabii iyi çalıştı ise!..

İyi çalışmanın yanında şans ve sakatlık gibi konular da önemlidir başpehlivanlığa giden yolda.

Tabii Ramazan’dan sonra yapılacak güreşlerde alınan sonuçlar da etkili olacaktır. Bu yıl Kırkpınar’ın çok zevkli geçeceği kesin!..

Acaba geçen yıl olduğu gibi en büyük favorilerden biri olana İsmail Balaban geçen yıl ki başarısını tekrar edebilecek mi?